Aktywny wypoczynek

Rozmaitość i piękno okolic Międzyzdrojów najlepiej poznać można wędrując pieszo lub na rowerze. Warto udać się plażą na wschód do Grodna. W porcie rybackim pod Kawczą Górą kutry stoją po prostu na piasku. Po każdym połowie rybacy specjalnymi windami wyciągają je na brzeg. Dalej wąska plaża chowa się u podnóża wysokiego na kilkadziesiąt metrów klifu, nieustannie podmywanego przez morze i wypłukiwanego przez deszcze. To najpiękniejsza część Wolińskiego Parku Narodowego. Czasem, na leżących w wodzie kamieniach, dojrzeć tu można nawet fokę

Trasy rowerowe, szlaki piesze, wypożyczalnie sprzętu wodnego, Nordic Walking i wiele innych - w Mędzyzdrojach "nuda" nie gości.

Chcąc podziwiać panoramę ze szczytu klifu warto wejść na Górę Gosań. Inna ciekawa trasa prowadzi nad jezioro Czajcze koło Warnowa. Po drodze zobaczyć można żyjące w rezerwacie największe europejskie ssaki - żubry. Na półwyspie wcinającym się daleko w wody jeziora Czajcze jest doskonale zachowane słowiańskie grodzisko z XIw., a niedaleko w wodzie leży olbrzymi kamień - Wydrzy Głaz. Po stronie Zalewu bardzo malownicza jest Dolina Trzciągowska, na której zboczach widać przywleczone tu przez lodowiec złoża kredy. Pozostałością po ich eksploatacji jest w Wapnicy jeziorko Turkusowe, o przepięknym zielono-niebieskim kolorze wody. W pobliżu stoi pomnik przyrody - "Dąb Prastary". W Lubiniu, ze wzgórza widokowego Zielonka rozpościera się niezapomniany widok na całą okolicę: wysepki w delcie Świny, Bałtyk, wzgórze Golm po niemieckiej stronie. Strzelisty, neogotycki kościół stoi w miejscu, gdzie średniowieczni korsarze palili ognie, aby zwabić w pułapkę żeglarzy.

Aktualności

d-relaks

 

d-aktywnie

Apartamenty "MALACHIT" ul.Krasickiego 10
72-500 Międzyzdroje
Tel. kom. 514 516 515
tel. 91 322 08 30