FORGOT YOUR DETAILS?

MIĘDZYZDROJE

IDEALNE NA WYPOCZYNEK O KAŻDEJ PORZE ROKU

PIĘKNE PLAŻE, DZIKA PRZYRODA I UZDROWISKOWY MIKROKLIMAT

MIĘDZYZDROJE NA WYPOCZYNEK

nadmorski kurort położony w w północno‐zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Malownicze położenie na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim sprawia, że to wspaniałe miejsce na wypoczynek o każdej porze roku.

Największą atrakcją Międzyzdrojów jest oczywiście piękna, piaszczysta plaża, z której do morza wychodzi nowo wybudowane molo. Wejścia na molo strzegą dwie zabytkowe wieżyczki - jedyna pozostałość po drewnianych poprzednikach obecnej konstrukcji. Po prawej stronie widoczny jest stromy, zalesiony klif - to Kawcza Góra,z której roztacza się malownicza panorama. Wiele uroku dodają Międzyzdrojom zachowane do dziś budynki zdrojowe z XIX i pocz. XX wieku.

Atrakcją miasta jest coroczny, odbywający się w lipcu, Wakacyjny Festiwal Gwiazd, przy okazji którego artyści kina pozostawiają na chodniku w pobliżu Hotelu "Amber Baltic", odciski swoich dłoni odlane w brązie. Ostatnio oddano do dyspozycji wczasowiczów Gabinet Figur

MOLO - NAJSŁYNNIEJSZY I NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNY OBIEKT W MIĘDZYZDROJACH

ma długość 395 m, na końcu molo mieści się przystań dla turystycznych statków, które kursują do Świnoujścia i niemieckich kurortów.

ATRAKCJE MIĘDZYZDROJÓW

Podczas zwiedzania Międzyzdrojów nie można ominąć Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Muzeum organizuje również piesze i rowerowe wycieczki po Parku w towarzystwie fachowych przewodników. W odległości ok. 1,5 km od centrum można zobaczyć prawdziwe żubry, żyjące w rezerwacie pokazowym. W neogotyckim kościele pw. Św. Piotra od lat odbywają się koncerty chórów podczas Międzynarodowego festiwalu Pieśni Chóralnej. Spacerując po mieście warto zajrzeć do kaplicy Stella Matutina, ufundowanej przed stu laty dla sióstr boromeuszek, opiekujących się kuracjuszami. Zadowoleni z pobytu wczasowicze są dowodem, że ta opieka przetrwała do współczesnych czasów.

Promenada Gwiazd

Najsłynniejszy deptak spacerowy w Międzyzdrojach, aleja w którą wmurowane są płyty z odciskami dłoni gwiazd.estrady, muzyki czy filmu.

Kawcza góra - punkt widokowy

Mierzące 61 m n.p.m. wzgórze, znajduje się na wschodzie Międzyzdrojów. Przy wejściu na punkt widokowy znajduje się charakterystyczna brama do Wolińskiego Parku Narodowego.

Gabinet figur woskowych

Jedna z większych w Polsce placówek, w której można podziwiać ok. 100 naturalnej wielkości figur woskowych. Przedstawiają one znane osobistości.

Muzeum przyrodolecznicze

Prezentacje bogactwa i piękna przyrody Wolińskiego PArku Narodowego. W pięciu salach wystawowych znajdują się np ekspozycje stałe poświęcone bogactwu świata roślin i zwierząt.

Promenada Gwiazd
Deptak
Park Zrojowy
Molo
Plaża
Punkt widokowy
Wejście na molo
Rezerwat żubrów

AKTYWNY WYPOCZYNEK

Trasy rowerowe, szlaki piesze, wypożyczalnie sprzętu wodnego, Nordic Walking i wiele innych - w MIędzyzdrojach "nuda" nie gości.

Rozmaitość i piękno okolic Międzyzdrojów najlepiej poznać można wędrując pieszo lub na rowerze. Warto udać się plażą na wschód do Grodna. W porcie rybackim pod Kawczą Górą kutry stoją po prostu na piasku. Po każdym połowie rybacy specjalnymi windami wyciągają je na brzeg. Dalej wąska plaża chowa się u podnóża wysokiego na kilkadziesiąt metrów klifu, nieustannie podmywanego przez morze i wypłukiwanego przez deszcze. To najpiękniejsza część Wolińskiego Parku Narodowego. Czasem, na leżących w wodzie kamieniach, dojrzeć tu można nawet fokę.

Chcąc podziwiać panoramę ze szczytu klifu warto wejść na Górę Gosań. Inna ciekawa trasa prowadzi nad jezioro Czajcze koło Warnowa. Po drodze zobaczyć można żyjące w rezerwacie największe europejskie ssaki - żubry.

Na półwyspie wcinającym się daleko w wody jeziora Czajcze jest doskonale zachowane słowiańskie grodzisko z XIw., a niedaleko w wodzie leży olbrzymi kamień - Wydrzy Głaz. Po stronie Zalewu bardzo malownicza jest Dolina Trzciągowska, na której zboczach widać przywleczone tu przez lodowiec złoża kredy. Pozostałością po ich eksploatacji jest w Wapnicy jeziorko Turkusowe, o przepięknym zielono-niebieskim kolorze wody. W pobliżu stoi pomnik przyrody - "Dąb Prastary". W Lubiniu, ze wzgórza widokowego Zielonka rozpościera się niezapomniany widok na całą okolicę: wysepki w delcie Świny, Bałtyk, wzgórze Golm po niemieckiej stronie. Strzelisty, neogotycki kościół stoi w miejscu, gdzie średniowieczni korsarze palili ognie, aby zwabić w pułapkę żeglarzy.

TOP